10 цікавих фактів про сою

Місце сої у сівозміні
В Україні притягатимуть до кримінальної відповідальності за ГМО?
01.11.2017
ТД «Соєвий вік» на eCommerce-2017
ТД «Соєвий вік» на eCommerce-2017
20.11.2017

Соєві продукти лають і хвалять, ненавидять і люблять. Ми не будемо радити вам їсти чи не їсти сою, а просто перелічимо цікаві факти про цьому багатоликому продукті.

  1. Соя універсальна: продукти на її основі входять у всі групи Піраміди харчування. У «злаках і крупах» «прописався» хліб із соєвого борошна, в овочах і фруктах» – соєві паростки. А «молочні продукти», «білки», «жири» і «солодощі» облюбували соєве молоко, м’ясо, масло і цукерки!
  2. На відміну від інших рослинних білків, соєві засвоюються організмом так само добре, як і тварини. Порівняйте: протеїни яловичини всмоктуються на 90%, соєві – на 80%, а рослинні – лише на 50-60%.
  3. Соєві боби містять практично весь набір макро — і мікроелементів: калій – 1607 мг в 100 г, кальцій – 348 мг; кремній – 177 мг; магній – 226 мг; фосфор – 603 мг; йод – 8,2 мкг, мідь – 500 мкг.
  4. В пророщених соєвих бобах, які часто додають у корейські салати, багато олігосахаридів — харчових волокон, які не засвоюються людським організмом. З-за цього у деяких людей після їх вживання виникає метеоризм.
  5. Найпопулярніший продукт із сої, соєвий соус, буває натуральний (приготовлений методом природного бродіння протягом 6 місяців), так і хімічний. Останній відрізняється від свого корисного аналога темним, майже чорним кольором, різко вираженим смаком і низькою ціною.
  6. Ізофлавони, рослинні аналоги жіночих статевих гормонів, що входять до складу багатьох соєвих продуктів. За даними досліджень Онкологічного наукового центру Фреда Хатчинса у Вашингтоні, регулярне вживання 30 мг соєвих ізофлавонів стимулює вироблення в організмі эквола – особливої речовини, здатної запобігати онкологічні захворювання у жінок.
  7. Спори з приводу безпеки генномодифікованої сої ведуться з кінця минулого століття. На даний момент дослідження ВООЗ не виявили негативного впливу продуктів з ГМО соєю на здоров’я людини.
  8. Щоб соєві стейки вийшли смачними, їх потрібно замочити в овочевому бульйоні зі спеціями, а потім обсмажити на розпеченій сковороді з розведеним водою рослинним маслом.
  9. Один з найпопулярніших видів ретроконфет, соєвий батончик, лише частково складається з сої. Насправді його основний інгредієнт – праліне з арахісу. А під назвою «соєві паростки» в Росії часто продаються проростки маша (бобів мунг).
  10. З усіх соєвих продуктів найбільше білка містить білковий соєвий концентрат (80,7%). На другому місці – сухе соєве м’ясо (58,1%), а на третьому – знежирене соєве борошно (близько 47%).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *