Чого чекати від аграрного ринку України в 2017 році?

Як вберегти кукурудзу від ранніх хвороб?
Як вберегти кукурудзу від ранніх хвороб?
22.05.2017
В Україні зафіксовано рекордну сівбу соняшника
В Україні зафіксовано рекордну сівбу соняшника
23.05.2017

Аналізуючи зміни, що відбулись в економічному секторі, фінансові проблеми та дію старих політичних упереджень, можна з впевненістю стверджувати, що аграрний ринок як і раніше демонструє позитивну динаміку розвитку. У той же час подальші його перспективи в 2017 році для багатьох залишаються не до кінця визначеними.

Як зазначає президент Української зернової асоціації Микола Горбачов, успіх аграрної галузі пов’язаний насамперед із її сегментуванням: виробники, переробники, транспортно-експедиційні компанії, елеватори, портові термінали тощо. Усі перераховані учасники ринку знаходяться у концентрованому конкурентному середовищі, що є найкращим стимулятором розвитку аграрного сектору країни. Менеджмент та маркетинг компаній знаходиться у постійному пошуку нових тенденцій, що з’являються на ринку, а також нових шляхів задоволення потреб клієнтів. Тому від такої динаміки у виграші залишаються кінцеві споживачі.

Слід зазначити, суттєвий вплив на аграрний ринок здійснює держава, дії якої далеко не завжди направлені на досягнення максимальної ефективності. У той же час діяльність громадських організацій, регулярні зустрічі високопосадовців та державних керівників з профільними асоціаціями надають віру аграріям у те, що рішення щодо законотворчості у аграрній сфері прийматимуться виважено та насамперед з урахуванням потреб самих учасників аграрного ринку.

Оцінюючи перспективи агросектору в нинішньому році, начальник відділу маркетингу Торгового дому «Соєвий вік» Павло Горбачов відзначає, що сподіватися на те, що у 2017-му на аграрному ринку відбудуться кардинальні зміни, не варто. В цьому слід відзначити позитивні та негативні моменти: з негативної точки зору – ринок землі вже давно потребує реформ, а з позитивної – важливо проводити будь-які зміни без поспіху, виважено та з розумінням можливих наслідків. 

– Єдиного ефективного шляху розвитку аграрного ринку не існує. Україна має віднайти свій унікальний шлях та розробити власну стратегію. Деякі експерти пропонують відштовхуватись у питанні земельного ринку від позиції найбільш ефективного використання землі як природного ресурсу з метою отримання максимальних прибутків. Не раз доводилося чути побоювання стосовно того, що після впровадження закону в селян скуповуватимуть землю за копійки. Однак за правильного регулювання державою цього питання все буде навпаки – вітчизняні аграрії та весь агропромисловий комплекс в цілому зможуть повністю розкрити свій земельний потенціал, – наголосив начальник відділу маркетингу Торгового дому «Соєвий вік» Павло Горбачов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *