Agri Invest Forum 2016: інноваційні стратегії розвитку агробізнесу

В Україні врожаї олійних не встигають за зростанням переробних потужностей
Врожаї олійних не встигають за переробними потужностями
24.05.2016
Органічне землеробство: від мрій міністра до результатів
Органічне землеробство: від мрій міністра до результатів
26.05.2016

17 травня відбувся третій щорічний форум агроінвесторів Agri Invest Forum 2016.

Компанія Торговий Дім «Соєвий Вік» разом з близько 750-ма власниками, генеральними директорами великого та середнього бізнесу, а також представниками уряду країни прийняли участь у заході, який проходив у стінах готелю Ramada Encore на Столичному Шоссе, 103.

Провідну тему форуму можна виразити у словах Олени Макеєвої, заступника Міністра фінансів України, яка зазначила: «Рік видався важким для кожного, але наразі ми зібрались всі тут, щоб напрацювати спільне рішення для того, щоб всі були задоволені».

Весь захід складався з 5 сесій, протягом яких представники профільних міністерств, депутати, члени профільних комітетів та асоціацій розглянули найважливіші аграрні питання: реформування податкової системи, земельна реформа, доступ до фінансування малого та середнього бізнесу, а також державна підтримка агросектору.

У ході першої сесії «Стратегія реформування податкової системи та державна підтримка агросектору» виступали Олена Макеєва, народний депутат Верховної Ради України Сергій Лабазюк, міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий та заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов. Зокрема, пан Соколов привів цікаву статистику порівняння втрат ПДВ, якості державного управління та антикорупції. Достатньо сказати, що показники України були навіть не на мінімальному, а на негативному рівні.

AgriInvestForum

Під час другої сесії «Земельна реформа» до вже зазначених спікерів приєдналися керуючий партнер юридичної компанії ОМР Микола Орлов, голова Всеукраїнської Аграрної Ради Андрій Дикун та директор департаменту міжнародної співпраці та ринку земель Ростислав Шманенко.

Пан Дикун визначив три найважливіші питання для аграріїв: оподаткування галузі, скасування мораторію на продаж земель та доступ до фінансування. Саме цей блок виявився наболілим для більшості учасників, які готові платити податки, але вимагають розробити стійку та прозору податкову систему. Він зазначив: «Аграрний бізнес зараз є головним донором економіки України, що аграрії беруть участь в усіх важливих процесах, фінансують армію та платять значні податки. Минулий рік з усіма змінами законодавства був дуже буремний та змусив багатьох аграріїв переглянути свої інвестиційні плани. Але компанії продовжують працювати та вирішувати важливі для України питання».

Третя сесія відзначилася більш практичним напрямом, а саме «Доступ до фінансування. Які фінансові інструменти доступні в Україні?». Представники різноманітних банківських структур представили наявні на сьогодні програми, направленні на допомогу в розвитку компаній малого та середнього бізнесу. Наприклад, представники Європейського Банку Реконструкції та Розвитку Катерина Рігг та Марина Ісмаіла представили актуальний консалтинговий проект, згідно якого підприємці мають можливість заручитися допомогою української консалтингової компанії та допомогою міжнародного експерта-практика для розвитку власної інфраструктури за багатьма напрямами. Згідно цього проекту ЕБРР бере на себе покриття частини витрат у розмірі від 50% до 90%.

Також свої проекти представили керівник діяльності Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в Україні Олена Волошина, директор департаменту корпоративних продуктів і партнерства Райффайзен Банку Аваль Руслан Співак. Серед спікерів також були й закордонні гості, а саме: представник Європейського Інвестиційного Банку Маріон Хьоніке та заступник голови Правління, керівник Департаменту корпоративного банкінгу в Департаменті УкрСиббанк Жан-Люк Дегель.

На цій позитивній ноті учасники заходу відправилися на обід, щоб з новими силами перейти до четвертої сесії «Лідери українського агробізнесу. Проблеми та стратегії розвитку». Представники різних сфер АПК поділилися власними історіями успіху та розказали про труднощі, з якими доводиться сьогодні зустрічатися теперішнім підприємцям. Президент Асоціації Свиноводів України Артур Лоза охарактеризував сьогоденний нестабільний стан тваринництва, коли ціна на м’ясо надзвичайно низька, порівняно з європейськими виробниками, і що задіяним у цій галузі слід розраховувати на сезонні коливання вартості.

Директор ТОВ «Кищенці» Кейс Хусінга, з точки зору виробника, зауважив, що з кожним днем доводиться працювати в збиток. Та все ж, слід не опускати рук і з надією дивиться в майбутнє, покращуючи якість виготовленої продукції та забезпечуючи роботою місцевих жителів.

Заключна сесія форуму висвітлила «Інновації в агробізнесі». Учасники змогли на практичних прикладах побачити, які позитивні зрушення дає використання сучасних досягнень науки. Впровадження новітнього програмного забезпечення допомогло автоматизувати систему управління в корпорації «Сварог Вест Груп». Системи точного землеробства від компанії «Агрілаб» в рази збільшило врожаї зернових в українських сільських господарствах.

Серед спікерів були керівник СНД бізнеса в ГЕОЗИС Інесса Вурей, директор ТОВ «Агрілаб» Ярослав Бойко, директор представництва компанії Buschoff в Україні Микола Демчак, спеціаліст-консультант Abbyy Україна Людмила Луцкова та ін.

Не дивлячись на деякі зміни та затримки, ми разом з іншими учасниками мали можливість не тільки вислухати думки провідних експертів та представників Міністерства, але й виказати власні спостереження щодо сьогоденних проблем, з якими нам доводиться справлятися кожен день.

IMG_20160517_101400IMG_20160517_131621IMG_20160517_151033IMG_20160517_152511IMG_20160517_152524maxresdefault

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *