Спеціалісти пророкують велике майбутнє бактеріям в агросфері

Запрошуємо на «SMART AGRO FORUM»
До зустрічі на «SMART AGRO FORUM»!
05.04.2017
Що варто знати про інокуляцію сої?
Що варто знати про інокуляцію сої?
05.04.2017

Світові науковці переконані, що мікроби здатні нагодувати весь світ. Ця думка має наукове підґрунтя, підкріплене низкою досліджень. Підтвердили перспективність цього напрямку багато вдалих стартапів.

За прогнозами багатьох спеціалістів, біопрепарати у сільському господарстві нарощуватимуть свою сферу впливу. Головна вимога – збільшення інвестиційних вливань у їх розробку та впровадження. Вже у 2017 році можна чекати збільшення щонайменше на 20% фінансових вкладень у досліди та розробку біотехнологій у порівнянні з попереднім роком.

Найбільші світові сільськогосподарські компанії сьогодні зацікавлені у використанні біологічних препаратів, а тому всіляко сприяють їхньому розвитку. Набирають популярності вони й в Україні.

– Використання і впровадження біопрепаратів в процесі вирощування врожаю – крок у майбутнє, який у всьому світі роблять вже сьогодні, – коментує популярність біопрепаратів керівник з розвитку Східного регіону Торгового дому «Соєвий вік» Євген Пастощук. – Адже вони здатні на рівні з хімічними засобами захисту рослин оберігати культуру від шкідливих організмів та інших негативних чинників, не шкодячи при цьому навколишньому середовищу. Саме тому Торговий дім «Соєвий вік» одним із напрямків своєї діяльності обрав реалізацію біопрепаратів від компаній-партнерів «Біона» і «БТУ-Центр» та допомагає аграріям впроваджувати їх на виробництві.

Тим часом одним із прикладів застосування біотехнологій впевнено можна назвати нещодавню розробку науковців – технологію покриття насіння високою концентрацією бактерії ризобії. Завдяки чому рослина здатна засвоїти більше азоту.

Крім того, за словами науковців, мікроорганізми допомагають культурам переживати стрес від спеки чи посухи, стимулюючи їхній розвиток навіть за несприятливих умов шляхом «омани» – створюються умови, нібито рослина піддається атаці. Саме так за допомогою бактерій вона долає стрес.

Як бачимо, стрімкий розвиток біотехнологій є наразі беззаперечним фактом. З кожним роком попит на використання біопрепаратів стабільно зростає. Українські аграрії приходять до розуміння того, що майбутнє – за органічним виробництвом. І хоч процес переходу від традиційного до органічного землеробства потребує часу, деякі вітчизняні агровиробники вже його розпочали. Це засвідчує той факт, що біологічні препарати є тим ефективним інструментом, який здатний приносити агровиробнику максимальний урожай.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *