Аграрії закликають Мінагрополітики діяти: проблема з сертифікацією насіння досі не вирішена!

Аграрне рейдерство: підгрунття і наслідки
Аграрне рейдерство: підгрунття і наслідки
24.01.2017
«Керувати врожаєм» за допомогою сучасних технологій – реально!
«Керувати врожаєм» за допомогою сучасних технологій – реально!
27.01.2017

Сільгоспвиробники досі чекають від Мінагрополітики конструктивних дій у вирішенні питання сертифікації насіння, яке гостро стоїть уже з грудня минулого року. Сертифікація насіння і садивного матеріалу наразі не проводиться, через що зупинилися й імпорт і експорт продукції. Аграрії вкотре наголошують: ситуація критична і вимагає негайного вирішення збоку влади, адже попереду – весняна посівна. З відповідною заявою сільгоспвиробники звернулися до Міністерства аграрної політики та продовольства України, інформує прес-служба Української аграрної конфедерації.

Як раніше повідомляли в інформаційному відділі ТД «Соєвий вік», наприкінці грудня минулого року відбулася ліквідація Держсільгоспінспекції, яку мала замінити інша установа. Втім, наразі це питання залишається невирішеним, оскільки нова держструктура, яка урегульовувала б це питання, зараз остаточно не сформована. Через це сертифікація насіння і садивного матеріалу наразі не працює, а разом із нею зупинилися й процеси експорту та імпорту насіння.

Тому, власне, представники Української аграрної конфедерації, Американської торгівельної палати в Україні, Насіннєвої асоціації України, Українського насіннєвого товариства та Українського клубу аграрного бізнесу звернулися з відповідною заявою до Мінагрополітики, закликаючи в своєму листі чиновників якнайшвидше вирішити проблему. Адже, пояснюють аграрії, наближається весняна посівна. Тому період з грудня по лютий є найбільш активним у галузі.

– Дійсно, ні для кого не секрет, що термін з грудня по лютий вважається піковим для сертифікації насіння, – коментують ситуацію, що склалася спеціалісти аналітичного відділу Торгового дому «Соєвий вік». – У цей період у нас триває виробництво насіння минулорічного врожаю, а також формуються партії соєвого насіння. Тому для внутрішнього ринку дуже важливо, щоб всі суміжні процеси і структури, в тому числі й здійснення сертифікації, працювали в стабільному режимі. Те ж стосується і експортно-імпортних операцій: наприклад, імпорт насіння сої, укладання контрактів постачання для посівної кампанії навесні. До того ж доволі часто актуалізується потреба в пересертифікації насіння, – пояснюють фахівці ТД «Соєвий вік».

«Також наразі не відновлено прийняття заявок на проведення сертифікації, не визначено територіальну структуру нового державного підприємства з сертифікації, відсутня інформація й щодо аудиторів з сертифікації», – йдеться у листі представників організацій.

У своєму зверненні сільгоспвиробники вимагають якомога швидше вирішити проблему, а також забезпечити можливість введення в обіг насіння з сертифікатами ОЕСР та ІСТА, визначити перелік аудиторів з сертифікації (агрономів-інспекторів), завершити процеси прийняття на баланс майнових комплексів Держсільгоспінспекції, і передбачити, що номери етикеток, які були присвоєні Держсільгоспінспекцією для формування партій виробниками (етап сертифікації, що передує відбору проб), є дійсними для видачі сертифікатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *