«Керувати врожаєм» за допомогою сучасних технологій – реально!

Сертифікація насіння в Україні: процес стоїть, час іде
Аграрії закликають Мінагрополітики діяти: проблема з сертифікацією насіння досі не вирішена!
26.01.2017
Конференція «Посівна кампанія 2017» очима журналу «Пропозиція»
Директор ТД «Соєвий вік» Олександр Ушаков в журналі «Пропозиція»
30.01.2017

Україна по праву може пишатися власною сферою сільського господарства. Вітчизняна агропромисловість не лише розвивається феноменальними темпами, а й сприяє удосконаленню суміжних сфер діяльності. Однією з платформ, на яких будується сучасний агросектор, є розвиток і впровадження на виробництві сучасних технологій, за допомогою яких цілком реально керувати врожайністю власної продукції.

Як зазначають експерти, сьогодні вже нікого не здивуєш тим, що за допомогою технічних засобів аграрії слідкують за ситуацією на власних полях. Однак окрім цього, заручившись необхідними ІТ-технологіями, фермер може ще й вносити свої корективи в певні процеси, які здатні принести йому значно більші врожаї.

Як це можливо? Відповідь варто шукати у європейських і американських аграріїв, які вже використовують у власному виробництві прогресивну практику для підвищення врожайності, застосовуючи RTK (послуга точного сигналу RTK в процесі виконання агротехнічних робіт) для GPS. За допомогою цих засобів фермер може слідкувати за проведенням робіт на власному полі з доволі високою точністю, що дозволяє йому, наприклад, коригувати дії водія сівалки в процесі посіву. Це в свою чергу допомагає зменшити кількість стиків (місць, які пропустила або перекрила сівалка – мал. 1) при зустрічному проходженні ділянки. Зменшивши стики, сільгоспвиробники в підсумку не залишають шансів прогулу від 5% площі поля. А це на кожну тисячу гектарів за середніми підрахунками – від 50 гектарів, на які також витрачаються паливно-мастильні матеріали, зерно, добрива, зменшуючи таким чином врожай сільгоспвиробника.

Зменшення стиків при проходженні техніки й збільшення загальної ефективності використання поля досягається шляхом використання сучасних RTK поправок для GPS.

– За допомогою таких технологій можна не лише скоротити витрати, а й збільшити обсяги врожаю – наголошують аналітики Торгового дому «Соєвий вік». – Для прикладу, на одному полі є менш і більш родючі зони. Послуговуючись подібними технологіями, ми можемо регулювати кількість посіву насіння сої та, відповідно, використання біопрепаратів на цих ділянках. Таким чином реально можна зекономити ресурси там, де це можливо. При цьому сучасна техніка здатна ще й більш-менш вирівняти родючість по всій площі поля, збільшивши з часом і його врожайність, – відзначили спеціалісти ТД «Соєвий вік».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *