ДПЗКУ вперше придбає сою

Вихід на глобальні ринки зернових і олійних – оптимізація витрат логістики
Вихід на глобальні ринки зернових і олійних
05.05.2016
Насіння сої селекції "Соєвий вік" за ціною товарної!
Насіння сої селекції “Соєвий вік” за ціною товарної сої!
06.05.2016

ДПЗКУ вперше придбає сою за програмою форвардних закупівель

ПАО «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) проведе закупівлю соєвої культури. Заходи, спрямовані на купівлю сої, корпорація проводить вперше за весь строк свого існування, а проходять вони в межах діючої програми форвардних закупівель.

Як розповів директор департаменту закупівель ПАО ДПЗКУ Дмитро Єрмоленко, корпорація планує купити насіння сої в об’ємі 45 тисяч тонн. Аванс при цьому становитиме 4980 грн. за одну тонну (якщо кошти будуть використані на закупівлю інокулянтів, насіння, та захист рослин), або 3 960 гривень (у випадку можливості оцінкистану та якостісходів).

Директор департаменту закупівель розповів, що заплановані форвардні закупівлі сої будуть проводитися в межах кредитної програми організованої китайськими партнерами. Вони не мають на меті заміщення об’ємів кукурудзи, яка була поставлена по наявній домовленості не повністю, зазначив директор департаменту закупівель.

«Наша соєва культура, у відповідності до законодавчих заборон не містить ГМО, що цілком влаштовує  китайських партнерів і робить українську сою конкурентоспроможною на китайському ринку. До того ж, вона не підпадає під квоти, і в китайських партнерів є зацікавленість працювати з цим продуктом. Якщо якість продукту, що надходить на наші елеватори, влаштує китайську сторону, то в цілому, для всіх виробників цього продукту відкриється велика перспектива виходу на ринок КНР», – зауважив Єрмоленко.

Він вважає, що на даному етапі, мета внесення сої в реєстр форвардних контрактів –  розширення списку експортних товарів України.

«Ми готові задовольнити попит китайських партнерів в необхідних об’ємах кукурудзи. Та сьогодні ціни на кукурудзу не є ринковими і ми не можемо експортувати необхідну кількість», – зазначив Єрмоленко.

«Перехідні залишки кукурудзи, що утворилися в Китаї, наразі формують ціну, з якою важко прийти на ринок України. Звичайно, ми не замінимо соєю той об’єм кукурудзи. Але якщо перший випробувальний крок виходу нашої якісної сої на китайський ринок буде вдалим, це стане успіхом і для теперішнього моменту і для перспектив», – переконаний він.

Нагадаємо, що Держкорпорація в 2012 році підписала договір з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд., який планували витратити на закупівлі зерна для його подальшого експортупо узгодженим товарним домовленостям з КНР.

За даними асоціації «Укрсоя», площі під цією культурою в Україні з 2003 по 2015 роки збільшилися з 189,6 тис. га до 2,1 млн. га. Врожайність сої в минулому році складала 18,5 ц/га, а перспективи оцінювалися в 22-24 ц/га.

З 2011/2012 років  наша країна збільшила об’єми експорту сої в 1,4 рази і на теперішній час займає 6 місце на світовому ринку.

США, Бразилія, Канада, Аргентина та Індія вже є основними постачальниками сої на багатомільйонний  ринок Китаю. Виробникам української сої доведеться конкурувати з цими потужними експортерами і це несе в собі як великі перспективи, так і виклики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *