Європа допомагає розвитку української органіки

Турецький імпорт сої: зміна Росії на Україну
Турецький імпорт сої: зміна Росії на Україну
20.05.2016
В Україні врожаї олійних не встигають за зростанням переробних потужностей
Врожаї олійних не встигають за переробними потужностями
24.05.2016

Міністерство аграрної  політики і продовольства України уклало урядову домовленість з  Німеччиною  про співпрацю в галузі органічного землеробства. Про перспективи і етапи проекту говорили заступник Міністра аграрної політики і продовольства України з питань євроінтеграції Владислава Рутицька і парламентський статс-секретар Федерального міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини Петер Блезер. Про це доповіли в прес-службі Міністерства.

На зустрічі були окреслені першочергові напрямки роботи української та німецької сторін. По-перше, колеги домовилися відкрити україно-німецький аграрний центр, який дозволить проводити навчання фахівців галузі, а також демонструвати результати провідного, сучасного досвіду країн ЄС. Для бази, на якій буде розташовано центр, обрали смт. Дослідницьке Київської області. В Україні вже існує свій центр на базі Науково-дослідницького інституту ім. Л. Погорілого та при підтримці німецької сторони, в тому числі фінансовій, він зможе розширити свої можливості і збагатити досвід. По-друге, в руслі нового проекту буде проводитися освітня програма з підвищення професійного рівня наших спеціалістів, яка поєднає передовий досвід обох сторін. Міністерство освіти та науки України також є учасником програми. Владислава Рутицька вважає, що значення спільного проекту складно переоцінити, а практична користь для спеціалістів аграрного сектора є дуже значною.

Українські виробники вважають такі ініціативи уряду дуже своєчасними. Для виходу вітчизняних продуктів на міжнародні ринки потрібно відповідати світовим вимогам та використовувати передові органічні технології для вирощування сої, кукурудзи, гречки та інших перспективних культур, що необґрунтовано завоювали славу передовиків ГМО сектору.

Інший напрямок співпраці між нашою країною та німецькими партнерами це кооперативний проект з органічного землеробства в нашій країні. Рутицька підкреслила, що спільний проект органічного виробництва має на меті надання інформації, розширення та поглиблення знань працівників господарств та наукового сектору, які хочуть обрати для себе екологічний напрямок розвитку.

Також були визначені першочергові кроки в реалізації цієї програми.

  1. Для середніх та малих підприємств необхідно підвищити рівень якості та рентабельності продукту, а також збільшити свої виробничі можливості за рахунок збільшення кількості процесів виробництва. Цього можливо досягти шляхом підвищення кваліфікації сільгосппідприємств.
  2. Для керівників та управлінців, які ставлять для себе на меті перехід до органічного виробництва, започатковані освітні програми, які будуть надавати комплексні базові знання з екологічного ведення господарства.
  3. Для викладацького складу університетів та коледжів, фахівців та керівників приватних консультаційних компаній розроблені курси для підвищення їхніх професійних знань в сфері екоземлеробства.

Владислава Рутицька запросила представників аграрної сфери країни залучитися до навчального проекту і наголосила, що перехід до подальшого екологічного землеробства в Україні можливий завдяки розумінню принципів і основ процесу, а для цього потрібні високий фаховий рівень спеціалістів та сучасні системи контролю.

Наразі розуміння необхідності органічного виробництва та його всебічне введення відкриває шляхи на експортні ринки, де ціни на екологічну продукцію більші, ніж на товари з ГМО. Наприклад, ціна на сою на 30-40$/т вище, ніж на її неорганічний аналог.

А за день до того в Міністерстві аграрної політики відкрили новий українсько-європейський проект під назвою «Консультування України з питань аграрної торгівлі – у рамках повної і всеосяжної угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС». Цю програму буде реалізовано при підтримці уряду Німеччини.

На церемонії відкриття проекту Пітер Блезер розповів про відкритість європейського ринку аграрної продукції та одночасно зауважив про його підводні течії у вигляді високих урядових галузевих стандартів, необхідності сертифікатів харчової промисловості, оформлення яких потребує обізнаності та знань норм і правил ринку. Завдання проекту – навчити фермерів України орієнтуватися у вимогах і стандартах аграрної галузі Європи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *