Україна страждає від фальсифікованих і контрафактних ЗЗР

Алтайські аграрії зібрали врожай озимого соняшнику
Алтайські аграрії зібрали врожай озимого соняшнику
04.05.2017
New Holland встановив світовий рекорд зі збирання сої
New Holland встановив світовий рекорд зі збирання сої
05.05.2017

Розповсюдження в Україні фальсифікованої контрафактної продукції набуло серйозних масштабів і вже стало однією з найголовніших проблем на вітчизняному ринку засобів захисту рослин. Багато в чому цьому сприяє недосконала законодавча база, що регулює питання обороту пестицидів у державі.

За інформацією міжнародних організацій, частка контрафактних ЗЗР складає в нашій країні не менше 20% від загальної кількості (близько 4 тисяч видів пестицидів, зареєстрованих Міністерством екології та природних ресурсів України). Більшість експертів вбачають причину збільшення контрафактних ЗЗР у недосконалій законодавчій базі. Зокрема, Закон України «Про пестициди і агрохімікати» №86/95 від 2 березня 1995 року не врегульовує всі аспекти поширення і використання пестицидів в нашій державі. Доопрацювання потребують питання щодо контролю обороту пестицидів, регулювання хімічних сполук, виготовлення, реалізацію, транспортування  і використання засобів захисту рослин на території України.

– Слід відзначити, наша законодавча база, що регулює питання обороту пестицидів, на жаль, не відповідає ряду міжнародних нормативно-правових актів. А в самому Мінекології не завжди вчасно встигають сповіщати представників інших центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо ЗЗР, що заборонені до використання в сільському господарстві. Тому купувати такі препарати необхідно лише в перевірених постачальників, які слідкують за ринком ЗЗР, аналізують його і можуть надати кваліфіковані консультації щодо характеристик і доцільності використання того чи іншого препарату, – зазначив юрисконсульт Торгового дому «Соєвий вік» Кирило Чельник.

За словами вітчизняних експертів, діюча система реєстрації пестицидів потребує суттєвого оновлення та оптимізації. Зокрема, варто покращити процедуру реєстрації та формування даних щодо препарату, його виробників і постачальників. До того ж наразі відсутня комплексна база даних дозволених і заборонених на території Україні пестицидів. Ця інформація знаходиться на окремих різноманітних ресурсах і через свою фрагментарність є малоефективною та функціональною.

Нагадаємо, Торговий дім «Соєвий вік» співпрацює з провідними компаніями на вітчизняному ринку ЗЗР – «Август-Україна» і «ЄвроХім-Україна». А спеціалісти центру агроконсультацій ТД «Соєвий вік» надають кваліфіковані консультації щодо раціонального та ефективного використання засобів захисту рослин при вирощуванні врожаю.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *