Фермери недорахуються врожаю через заморозки й посуху

Нові інноваційні послуги для клієнтів ТД «Соєвий вік»
Нові інноваційні послуги для клієнтів ТД «Соєвий вік»
15.06.2017
БІОКОМПЛЕКС-БТУ® (для овочевих культур)
20.06.2017

Погодні умови від початку 2017 року заподіяли вітчизняному сільському господарству багато шкоди, а нашим аграріям принесли чимало проблем. Пізні заморозки та подальша посуха створили несприятливі умови для більшості сільськогосподарських культур і поставили фермерів перед серйозною проблемою – пошуку шляхів порятунку власних посівів.

Всесвітній фонд дикої природи сформував прогноз погодних умов 2017-2018 років. І фермерам України, згідно наведених даних, тішитись нічому. Зниження середньої температури повітря на фоні загальної тенденції до потепління будуть несприятливо впливати на урожайність культур. Українські синоптики прогнозують різкі температурні коливання, а також грози й шквали, які будуть вирувати територією країни протягом всього літа.

Початок літа ознаменувався для аграріїв північних областей погодними катаклізмами. У перші дні червня на Сумщині зафіксували заморозки, внаслідок яких постраждали посіви гречки, квасолі, кукурудзи, соняшника та овочів. За словами місцевих жителів, найбільше постраждали посіви на краях полів, в низинах і на відкритих місцях – рослини почорніли. Ранні посіви гречки деякі фермери вирішили пересівати, картопля в стадії цвітіння постраждала майже усюди, а на урожай помідорів та квасолі можна покинути всі надії.

А вже за кілька днів після заморозків крупний град та злива за лічені хвилини повністю знищили посіви соняшнику на полях Сумщини. Аграрії та місцеві жителі розповідали про град розміром з вишню, що з неймовірною швидкістю поламав заслаблі рослини.

На Херсонщині очевидці зафіксували справжній смерч та його згубну дію на сільськогосподарські угіддя. Неподалік узбережжя Чорного моря руйнівний вітер прокотився полями Голопристанського району, зруйнувавши на своєму шляху не тільки насадження, а й будівлі сільгосппідприємства. За словами місцевих жителів, такі природні явища все частіше зустрічаються у регіоні, причиною чого називають вирубування насаджень, що покликані стримати просування пісків Олешківської пустелі.

На території всієї України, окрім західних областей, на посівах озимини аграрії фіксують ознаки стресу рослин, причиною якого називають посуху. На несприятливі погодні умови жаліються фермери з різних областей України: «Пшениця просто «горить» без води».  Посіви зараз перебувають у критичній фазі цвітіння, а така ситуація може негативно вплинути на майбутній урожай. За підрахунками експертів, це може знизити врожайність на 15-25%.

За словами керівника з розвитку центрального регіону ТД «Соєвий вік» Євгена Пастощука, вже не перший рік аграрії та синоптики спостерігають за змінами у природному кліматі, до яких вже зараз необхідно пристосовуватися. Для того, щоб знизити ризики, пов’язані з втратами врожаю, експерт радить аграріям звернути увагу на посухостійкі сорти сої, пшениці, кукурудзи та соняшнику. Сорти сої селекції «Соєвий вік», а також гібриди кукурудзи угорської селекції «Woodstock», які ексклюзивно на території України реалізує ТД «Соєвий вік», розраховані на вирощування саме за несприятливих погодних умов.

– Для сівби сої в засушливих районах найбільш вдалими є тільки ультраранні сорти сої селекції «Соєвий вік» Аннушка, Білявка й Анастасія, якими ми забезпечуємо наших клієнтів і партнерів по всій Україні, –  каже Євген Пастощук і додає, що ультраранні сорти селекції «Соєвий вік» є хорошим попередником під озимі культури та на пожнивний посів. Крім того, у зв’язку з цьогорічними погодними умовами фахівці ТД «Соєвий вік» реалізують в Україні гібриди кукурудзи угорської селекції «Woodstock» з коротким терміном ФАО, які вирізняються високою посухостійкістю та потенціалом врожайності. Зокрема, це ТК-195 та ГС 210 (ФАО 230 та ФАО 210).

– Купити насіння високої якості означає отримати впевненість у врожаї, а отже – і в гарантованому прибутку, – переконаний спеціаліст Торгового дому «Соєвий вік».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *