Grain Ukraine 2017: за чи проти ринку землі?

ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ПОЛЯ 2017 У КРОПИВНИЦЬКИЙ!
ЗАПРОШУЄМО НА ДЕНЬ ПОЛЯ 2017 У КРОПИВНИЦЬКИЙ!
10.07.2017
Що варто знати про листове підживлення рослин?
Що варто знати про листове підживлення рослин?
12.07.2017

Одним із найголовніших питань, які розглядалися учасниками конференції Grain Ukraine, стало обговорення усіх «за» і «проти» зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. До розгляду проблемного питання, яке хвилює усіх без винятку учасників АПК, долучилася й команда Торгового дому «Соєвий вік».

Окрема секція, присвячена питанню земельної реформи, яка відбулася в рамках конференції Grain Ukraine 2017, зібрала думки провідних експертів аграрного сектору країни, народних депутатів, представників холдингів та інших відомих в Україні агрокомпаній.

Головний меседж цього обговорення – ринку землі бути, але питання в тому, яким він буде. Всі прихильники і противники зняття мораторію висловили свої аргументи щодо впровадження ринку землі. Зокрема, до переваг відкриття земельного ринку учасники обговорення віднесли залучення нових інвестицій, поповнення держбюджету, збільшення орендної плати, можливість власникам землі вільно розпоряджатися своїм земельним фондом, викорінення корупційних схем і тіньового ринку землі, вирішення проблем неефективного використання понад 1 млн державних земель тощо.

Однак і аргументів проти відкриття також зібралося предостатньо.

– Від зняття мораторію постраждають у першу чергу самі аграрії, – переконаний заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов. – Вже зараз є розуміння того, що рано чи пізно мораторій на продаж с/г земель скасують. А яким буде самий закон про ринок землі? Є обмеження купівлі юридичними особами, обмеження по кількості землі. Хоча, щоб ефективно вести власний бізнес потрібно працювати не менше ніж на 6 тис. га.

Висловлюючись проти ринку землі, більшість учасників акцентувала увагу також на тому, що влада досі не подала в парламент єдиного законопроекту, який би урегульовував питання зняття мораторію.

– Наразі ми не готові до ринку землі. Цю думку неодноразово можна було почути на Grain Ukraine і не погодитись із нею доволі важко, – каже власник ТД «Соєвий вік» Олександр Ушаков. – У тому вигляді, в якому його пропонують окремі політичні сили, ринок землі існувати не може. Земля – єдине джерело багатства і лише сільське господарство його примножує. Тому в питанні зняття мораторію народним обранцям варто керуватися не власними інтересами, а відстоювати насамперед ті програми, які реально змінять наше сільське господарство на краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *