Гайтан
26.06.2017
Деметра
26.06.2017

Чистий шлях до високих врожаїв

Комплект у твін пак упаковці проти широкого спектра бур’янів у посівах сортів та гібридів соняшнику, стійких до імідазолінонів

Переваги:

  • знищує злакові та дводольні бур’яни;
  • ідеальний для систем мінімального та нульового обробітку ґрунту;
  • одна обробка за вегетаційний сезон;
  • знищення наземної частини та кореневої системи бур’янів;
  • довготривалий захист.

Призначення комплекту Грейд Про*:

для контролю однорічних злакових і дводольних та деяких багаторічних бур’янів у посівах соняшнику, стійкого до імідазолінонів.

Діючі речовини:

імазапір, 250 г/л (Грейдер™) + імазамокс, 120 г/л (Парадокс™) + етоксилат ізодецилового спирту, 900 г/л (ПАР Ад’ю™).

Препаративна форма:

розчинний концентрат (Грейдер™), розчинний концентрат (Парадокс™), рідина (Ад’ю™).

Характеристика діючих речовин:

імазапір та імазамокс належать до класу імідазолінонів. Імазапір інгібує синтез ензиму ацетогідроксидної кислоти, що відповідає за синтез аліфатичних амінокислот, порушує синтез ДНК. Імазамокс інгібує синтез декількох амінокислот.

Спектр дії:

злакові та дводольні бур’яни, в т. ч. амброзія полинолиста, лобода біла, гірчиця польова, вівсюг польовий, нетреба (види), осот жовтий, рутка лікарська, просо куряче, канатник Теофраста, мишій (види), щириця (види) та ін.

Механізм дії:

імазапір та імазамокс швидко поглинаються через листя та проникають через корені. Діючі речовини потрапляють через ксилему і флоему в тканини рослин, накопичуються в молодих тканинах, що ростуть, діють як інгібітор ензиму ацетолактатсинтази (АLS). АLS є каталізатором перших ступенів біосинтезу ланцюжка амінокислот: валіну, лейцину та ізолейцину. Ці амінокислоти є ключовими для білків, потрібних для росту рослинних клітин. Інгібування АLS імідазолінонами сприяє зниженню синтезу цих амінокислот. Оброблені рослини припиняють ріст, з’являється хлороз (в першу чергу молодого листя). У подальшому хлороз переходить у некроз тканин і настає загибель рослин.

Швидкість впливу: 

дія комплекту проявляється протягом години після обробки – він блокує синтез незамінних амінокислот, що призводить до зупинки росту чутливих рослин. Видимі ознаки ушкоджень проявляються через 5 – 7 днів у вигляді знебарвлення і побуріння точок росту, а далі наступає хлороз і повна загибель бур’янів.

Період захисної дії:

комплект забезпечує необхідний ефект (у тому числі завдяки ґрунтовій активності) протягом не менше одного року з моменту обробки. Загальна тривалість дії залежить від норми витрати, кількості бур’янів, їх видового складу, типу ґрунту, кліматичних умов.

Фітотоксичність:

у рекомендованих нормах та при дотриманні регламентів застосування комплект не проявляє значної фітотоксичності щодо стійких гібридів соняшнику та ріпаку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *