Що варто знати про інокуляцію сої?

Спеціалісти пророкують велике майбутнє бактеріям в агросфері
Спеціалісти пророкують велике майбутнє бактеріям в агросфері
05.04.2017
Простий спосіб збільшити врожай кукурудзи
Простий спосіб збільшити врожай кукурудзи
07.04.2017

Сьогодні вже доволі важко уявити вирощування сої без процесу її інокуляції. Однак не зважаючи на доцільність і широку популярність інокуляції в аграріїв, правильно виконати її можуть далеко не всі спеціалісти. Саме тому керівник з розвитку центрального регіону ТД «Соєвий вік» Віктор Кривулько розкриває для партнерів та клієнтів компанії декілька основних правил застосування інокулянтів.

– По-перше, інокулянт ні в якому разі не повинен піддаватись прямому впливу сонячних променів. Особливо важливо не дати препарату пересихати. Тому проводити інокуляцію бажано ввечері. До того ж слід обробляти тільки ту кількість насіння, яку ви плануєте висадити найближчим часом, – зазначає Віктор Кривулько. – По-друге,  якщо соя вирощувалась на полі давно або не вирощувалась взагалі, в такій ситуації більшість експертів радить використовувати торф’яні інокулянти.

– На багатьох конференціях та інших аграрних заходах, які регулярно відвідують спеціалісти Торгового дому «Соєвий вік», часто-густо доводиться чути питання про те, чи можна не проводити інокуляцію при посіві сої, якщо її попередником теж була соя? – розповідає Віктор Кривулько. – Відповідь: ні, інокулювати потрібно, але можна дати половину норми. Проте ми рекомендуємо проводити інокуляцію щоразу в повному обсязі.

Втім, кожен випадок варто розглядати окремо. І якщо ви не впевнені в доцільності інокуляції насіння, чи сумніваєтеся в правильності виконання цього процесу, – проконсультуйтеся у фахівців. Зателефонувавши у відділ агрономічних консультацій ТД «Соєвий вік», ви отримаєте відповіді й в тому числі на такого роду запитання, – резюмував фахівець ТД «Соєвий вік». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *