Нашестя гризунів поставило під загрозу майбутній врожай

Збирання врожаю кукурудзи
Збирання врожаю кукурудзи
30.11.2016
Семінар від компанії «БТУ-Центр»: вдосконалення навичок спеціалістів в області мікробіології
Семінар від компанії «БТУ-Центр»: вдосконалення навичок спеціалістів в області мікробіології
12.12.2016

Держпродспоживслужба у своєму повідомленні зазначає, що посіви озимих та зібраний врожай можуть знищити гризуни, адже вже велику кількість їх нір знайшли на українських полях.

Як зазначено у повідомленні, заселеність посівів озимих зернових та ріпаку мишоподібними гризунами відмічається переважно у крайових областях поля і становить 1-4, максимум 6 жилих колоній на гектар (Запорізька обл.) з 1-5 норами в кожній. На полях з озимою пшеницею та ячменем ранніх строків посіву на стадії кущіння, у деяких лісостепових та степових областях, а також на сусідніх посівах багаторічних трав відзначається розселення гризунів.

Кількість гризунів на полях з-під просапних культур, багаторічних трав, а також не засіяних земель складає 2-8 колоній на гектар, при тому, що в одній колонії 2-12 жилих нір.

Донецька, Одеська та Херсонська області потерпають від курганчикової миші на незораних площах після соняшнику, кукурудзи та багаторічних трав. Кількість нір – 1-3, максимум 10 на один гектар.

Також Держпродспоживслужба застерігає, що погодні умови й надалі сприятимуть поширенню та розмноженню мишоподібних гризунів. Під значним ризиком такого нашестя поля з озиминою, які межують з незайманими землями та посівами багаторічних трав за умови стійкого снігового шару, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжать розмноження.

У зв’язку з такою ситуацією спеціалісти розпочали обстеження зерносховищ та складів усіх форм власності аби виявити комірних шкідників. У окремих партіях фуражного зерна у Волинській та Кіровоградській областях опублікували комірних довгоносиків, у горосі – горохового зерноїда. А от у продовольчому зерні шкідників не знайшли. Якщо було виявлено зараження зерна шкідниками, проводять обов’язкове  знезараження збіжжя через фумігацію, але лише дозволеними фумігантами. У господарствах проводиться фітосанітарний нагляд за посівами озимих зернових та ріпаку.

Компанія Торговий дім «Соєвий вік» наголошує на важливості правильного зберігання насіння,  адже таким чином ви себе убезпечуєте при подібних випадках від зараження при зберіганні зерна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *