parallax background

Інсектицид “Лепідоцид”

Біофунгіцид “Псевдобактерин-2”
20.06.2017
Регулятор росту “Оксигумат”
20.06.2017

Біологічний інсектицидний препарат кишкової дії “Лепідоцид” застосовується при заселенні шкідників загону Lepidoptera (Лускокрилі).

Шкідники польових культур (буряк, соняшник, люцерна, соя, горох): лучний метелик, совки, вогнівки.

Шкідники овочевих культур (капуста, томати та інші овочі): капустяна і репная білявка, капустяна міль, капустяна і бавовняна совка, вогнівки, лучний метелик.

Шкідники плодово-ягідних культур (яблуня, слива, груша, вишня, черешня, абрикос, полуниця, агрус, малина, смородина): американський білий метелик, шовкопряд, листовійки, вогнівки, яблучна і плодова міль, п’ядуна, плодожерки, златогузка, крижовніковий пильщик .

Шкідники винограду: Гронова листовертка.

Шкідники листяних і хвойних дерев: шовкопряд, п’ядун, златогузка, листовійки монашка, соснова совка, горностаєві молі.

Механізм дії:

Інсектицидну дію препарату базується на двох механізмах.

Спори Bacillus thuringiensis, що входять до складу препарату “Лепідоцид”, після попадання в кишечник проростають і проникають крізь стінку кишечника, потрапляючи в гемолімфу. У гемолимфе бактерії активно розмножуються, викликаючи септицемію і загибель комахи.

Другий механізм заснований на накопиченні в культуральної рідини препарату “Лепідоцид” токсинів (α-екзотоксин, β-екзотоксин, δ-екзотоксин) в процесі виробництва препарату. Бактеріальні токсини під дією лужних кишкових травних соків переходять в активну форму, викликаючи параліч середнього відділу кишечника, а потім загальний параліч, що призводять до загибелі комахи.

Властивості і переваги:

  • має високу паразитує активністю проти гусениць лускокрилих шкідників;
  • поєднується з більшістю хімічних препаратів (гербіцидами), а також з водорозчинними формами макро- і мікроелементів;
  • не володіє фітотоксичність для культурних рослин;
  • діюча речовина препарату не розпадається при підвищених температурах повітря (понад 26-28 ° С) на відміну від хімічних інсектицидів;
  • відсутність резистентності до препарату;
  • зберігає популяцію корисних ентомофагів;
  • не впливає на смакові якості, не накопичується в рослинах і грунті;
  • застосовується в будь-яку фазу розвитку рослин, що особливо важливо в період цвітіння при запиленні комахами, перед збиранням врожаю, в місцях компактного проживання людини, в природоохоронних і курортних зонах;
  • має вибіркову дію відносно комах шкідників.

Спосіб застосування:

Обробку проводять методом обприскування в ранкові та вечірні години. Застосовувати в період масового відродження гусениць. Якщо яйцекладка і відродженні шкідників розтягнуті в часі і в разі випадання рясних опадів після обробки, обробку повторити через 6-8 днів. Витрата на польових культурах становить 3-4 л / га (на кукурудзі 4-5 л / га), витрата робочого розчину – 200-300 л / га. На плодових культурах і виноградниках витрата становить 4-5 л / га, витрата робочого розчину – 800-1200 л / га.

При обробці в населених пунктах зелених насаджень норма витрати залежить від густоти посадки дерев і розмірів крон. У 100 л води розчиняють 2-3 л “Лепідоцид”, додають прилипач (0,5 л / га прилипачів “Ад’югрейн”) і обробляють 30-40 дерев з великими кронами або 40-50 дерев з середніми кронами.

Препаративна форма: рідина світло-коричневого кольору.

Склад: суперечки і бактерії Bacillus thuringiensis.

Кількість життєздатних клітин: не менше 2,0 × 109 КУО / мл.

Термін зберігання: 3 місяці при температурі від +4 до + 10 ° С в захищеному від світла місці.

Безпека: препарат нешкідливий для людини, теплокровних тварин, комах, навколишнього середовища. Не володіє фітотоксичність.

Упаковка: каністра об’ємом 5, 10 л.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *