В Україні продовжують нелегально вирощувати ГМ сою

Недостатній захист рослин: пНедостатній захист рослин: причини та наслідкиричини та наслідки
Недостатній захист рослин: причини та наслідки
05.05.2017
Купівля неякісного насіння – невиправданий ризик
Купівля неякісного насіння – невиправданий ризик
10.05.2017

Не зважаючи на те, що використання ГМ сої в Україні знаходиться поза законом, а ця частина ринку є хаотичною і непідконтрольною, у вітчизняному сільському господарстві все ще трапляються часті випадки вирощування трансгенної сої.

За оцінками деяких вітчизняних експертів, в Україні на сьогодні лише 10% всіх відвантажень сої є стовідсотково чистими від ГМО. Пояснюється це тим, що аграрії вважають використання генномодифікованої продукції економічно вигідним. Крім того, панує думка, що вирощування такої продукції дозволяє скорочувати застосування хімічних препаратів, отримуючи при цьому стабільно високий врожай.

– Однак на практиці все зовсім інакше, – розвіює цей міф власник Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Ушаков. – Ця частина ринку абсолютно хаотична і непідконтрольна. До того ж відповідальність за її діяльність ніхто не несе. Проблема полягає в тому, що деякі аграрії вірять у здатність контрабандної і незаконної продукції приносити їм значно вищі прибутки. Втім, дуже швидко на власному невдалому досвіді вони переконуються, що це далеко не так. Саме тому з кожним днем все більшої популярності серед українських фермерів набирає органічне виробництво і вирощування сої. За цим сегментом ринку майбутнє, – переконаний власник ТД «Соєвий вік».

Зазначимо, щоб отримувати якісну не ГМ продукцію, слід замовляти її лише в перевірених постачальників. Співпрацюючи з брендовими компаніями на сільськогосподарському ринку, фермер фактично позбавляє себе ризиків купити неякісний посівний матеріал чи будь-яку іншу продукцію.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *