Трейдери США відмовляються від ГМ зернових

Створення доданої вартості шляхом трансформації бізнесу – швейцарський підхід
Створення доданої вартості шляхом трансформації бізнесу
06.05.2016
Українська соя 2016: бум врожайності
Українська соя 2016: бум врожайності
14.05.2016

ГМО інновації тепер вважаються загрозою для торгівлі.

Головні зернові трейдери США заборонили генетично модифіковані зернові культури, які не дозволені на всіх зовнішніх ринках.

Жовті знаки на американських елеваторах світового трейдера Bunge Ltd кажуть про заборону 19 сортів ГМО кукурудзи та сої, які не схвалені на затребуваних ринках.

CHS Inc (найбільший сільськогосподарський кооператив країни) вимагає, щоб компанії не виводили насіння з новими рисами біотехнології на ринок, доки ті не отримали повного схвалення від ключових іноземних покупців.

На думку керівництва, цей захід буде найбільш безпечним для системи постачання. Минулого року CHS прийняли політику, згідно якої не продають насіння і не купують зерно, що містить риси, які не отримали дозволи, необхідні для експорту.                                                                                 

Американський сільськогосподарський сектор намагається запобігти повторенню проблем 2013 і 2014 років, коли Китай відмовився від сухогрузів, завантажених американською кукурудзою з рисою SyngentaAG під назвою Viptera, яка була заборонена в країні. Кукурудза Viptera була розроблена, щоб чинити опір комахам.

Cargill Inc та Archer Daniels Midland Co повідомили, що відмова Китаю обійшлася їм в мільйони доларів, і обидві компанії пред’явили позов Syngenta за збитки.

Сполучені Штати – найбільший виробник ГМ зернових. Країна тривалий час була піонером біотехнології і намагалася захистити зернові культури від комах та надати рослинам можливість чинити опір гербіцидам.

Такі інновації тепер вважаються загрозою для торгівлі, тому що важко відокремити зерно, яке містить недозволені риси від мільярдів бушелів, які експортуються кожен рік і виглядають ідентично.

Останньою забороненою культурою є соя Roundup Ready 2 Xtend компанії Monsanto, насіння якої генетично модифіковане для спротиву гербіцидам гліфосату і дікамбе. Вперше вона почала продаватися в Сполучених Штатах і Канаді в цьому році, не дивлячись на заборону Європейського союзу – важливого зовнішнього ринку для північноамериканської сої.

Monsanto повідомляло, що очікує на отримання дозволу ЄС найближчим часом. За початковими прогнозами компанії, фермери засіють насіння цієї сої на трьох мільйонах акрів в Сполучених Штатах (приблизно 4% загальних посівів у країні) та на 420 000 акрах в Канаді.

Висів вже почався в Північній Америці, і представник Monsanto повідомив, що прогноз посівних площ в Канаді зменшується кожного тижня, доки не отримано дозволу ЄС.

ADM, Bunge і CHS повідомили, що не будуть приймати сою Xtend, доки риса не буде схвалена провідними ринками світу. Bunge також відмовилася приймати кукурудзу Viptera, доки Китай не дозволив її в січні 2014 року.

Список рис, заборонених компаніями, містять продукти Monsanto, Syngenta, Dow Agro Sciences, Stine Seeds, DuPont Pioneer і Bayer, багатьох з яких ще немає в комерційному доступі для фермерів.

У CHS є свій власний список заборонених рис, який включає продукти Monsanto, Syngenta і DuPont Pioneer.

Компанії-виробники насіння, включаючи Syngenta і Dow, продають продукти біотехнології у відповідності з програмами, які обмежують регіони, куди виробники можуть постачати свої врожаї, щоб не допустити ці культури на заборонені ринки.

Фермери також виробляють культури, які містять біотехнології компаній Monsanto і DuPont Pioneer, у відповідності до контрактів з кінцевими користувачами, які визначають узгоджені регіони постачання.

Проте, CHS повідомив, що такі заходи не є надійними методами захисту системи постачання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *