Запрошуємо на GRAIN UKRAINE 2017
Запрошуємо на GRAIN UKRAINE 2017
30.06.2017
ТД «Соєвий вік» взяв участь у Семінарі-Дні поля на Київщині
ТД «Соєвий вік» взяв участь у Семінарі-Дні поля на Київщині
03.07.2017

Резонансна вірусна атака, яка на минулому тижні нанесла серйозного удару кіберпростору України, частково паралізувала роботу більшості українських компаній і банків. Комп’ютерний вірус «Petya» дістався в тому числі й до агросектору.

У вівторок, 27 червня, левова частина українських компаній та банків зазнали хакерських атак від вірусу «Petya». Кіберудар відчули на собі навіть у Кабміні та ряді інших держустанов. Атакуючи комп’ютери вітчизняних компаній та банків, «Petya» зашифровував файли та виводив на екранах заражених комп’ютерів повідомлення з вимогою перевести на вказаний рахунок суму в розмірі 300 доларів.

Кіберудар торкнувся і ряду агрокомпаній. Зокрема, хакерська атака нанесла шкоди агрокомпанії «Ерідон», агропромисловій групі «Арніка», а також Державній продовольчо-зерновій корпорації. Втім, більшість агрокомпаній вчасно вжили необхідних заходів і змогли попередити поширення вірусу на власних підприємствах.

У той же час дотичні до агросектору сфери, які не змогли уникнути ураження вірусом, все одно частково вплинуть і на роботу аграріїв. Зокрема, побоювання сільгоспвиробників стосуються систем супутникового моніторингу, які сьогодні активно використовуються ними при дослідженні власних посівів.

Постраждали від «Petya» й паливні компанії, що також внесе корективи в роботу агросектору. То ж наразі сільгосппідприємці, попри інформацію, що дія вірусу пішла на спад, очікують нових проблем, пов’язаних вже з наслідками кібератаки на український інтернет-простір.

– Одним із шляхів збереження власної інформації від вірусу «Petya» є наступний спосіб: у коді ПО фахівці виявили цікаву можливість захиститися від «Petya». Варто просто створити файл C:\Windows\perfc.dll за допомогою стандартного блокноту. При зараженні вашого ПК вірус побачить, що такий файл вже існує і просто завершить свою роботу, – каже начальник відділу маркетингу Торгового дому «Соєвий вік» Павло Горбачов, констатуючи, що завдяки своєчасно вжитим заходам техспеціалістів, вірус не зашкодив комп’ютерам компанії, а тому ТД «Соєвий вік» продовжує роботу зі своїми клієнтами у звичному режимі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *