Половина світових площ ГМ-культур припадає на сою

Світова популярність сої зростає
Світова популярність сої зростає
10.05.2017
Українським аграріям слід готуватися до змін у кліматі
Українським аграріям слід готуватися до змін у кліматі
11.05.2017

З моменту видачі першого дозволу на вирощування ГМ-культур пройшло трохи більше двадцяти років. За цей час згубну дію ГМО відчув на собі весь світ. Не зважаючи на це, площа під ГМ культурами продовжує зростати. При цьому майже половина світових площ ГМ-продукції припадає на сою, повідомили про невтішну тенденцію представники служби з моніторингу за застосуванням агробіотехнологій (International Service for the Acquisition of Agri-biotech Applications, ISAAA).

В ISAAA відзначають, що в 1996 році, коли в світі почали видавати дозволи на вирощування генномодифікованої продукції, площа посівів становила 1,7 млн га. У 2016 році цей показник сягнув рекордних і в той же час загрозливих показників – 185,1 млн га, майже половина з яких відведено під сою.

– Продукція ГМО є надзвичайно популярною у країнах з великою чисельністю населення, наприклад, у Китаї. Тамтешні науковці переконані, що якісні характеристики ГМО дозволять збирати значно більші врожаї, що розв’яже продовольчу проблему їхньої держави. З цієї самої причини далеко не всі країни в світі здатні відмовитися від ГМО. У той же час більшість з них замовчують інформацію про негативний вплив такої продукції, який діє як на самі посівні площі, так і на кінцевого споживача, – коментує  керівник з розвитку Західного регіону Торгового дому «Соєвий вік» Максим Антошин.

На сьогодні продукція ГМО вирощується в 26 країнах світу. Лідерами з виробництва і поширення генномодифікованих культур є США, Бразилія, Аргентина, Канада, Індія, Парагвай і Китай.

Зазначимо, в Україні вирощування ГМ сої є нелегальним. Ця частина ринку абсолютно неконтрольована.

– На жаль, в Україні досі прослідковується тенденція незаконного вирощування трансгенної сої, не зважаючи навіть на те, що в нас така продукція вважається контрабандною. Втім, ці поодинокі випадки не впливають на загальний рівень переходу вітчизняних аграріїв на органічне виробництво, який з кожним днем в Україні зростає, – уточнює експерт ТД «Соєвий вік».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *