Соя подорожчала на 400 гривень за тонну

Слідкувати за урожаєм тепер можна в онлайн-режимі
Слідкувати за урожаєм тепер можна в онлайн-режимі
24.01.2017
Через пестициди у світі масово гинуть бджоли
Через пестициди у світі масово гинуть бджоли
24.01.2017

Поточний тиждень ознаменувався подорожчанням сої на умовах поставки ЕХW-елеватора на 400 гривень за тонну, а на умовах СРТ-заводу – на 200-300 гривень, повідомляють в Аграрному союзі України.

При цьому, зазначають в організації, на українському FOB змін наразі не відбулося. Експерти вбачають причину зростання вартості сої в збільшеному попиті при доволі стриманих пропозиціях олійної, нестабільності валютного ринку, а також коливання курсу долара, який із 12 січня поточного року постійно зростав.

Фахівці аналітичного відділу Торгового дому «Соєвий вік», розглядаючи питання подорожчання сої, зазначили, що згідно здійсненого моніторингу, з початку тижня ріст цін спостерігається й на внутрішньому ринку соєвої олії. Однією з головних причин аналітики називають зниження курсу гривні щодо долару США. Станом на середину тижня ціна попиту на соєву олію в Україні балансувала в межах 21200-21800 гривень за тонну EXW проти 20800-21500 гривень за тонну на тих же умовах тижнем раніше.

На Чиказькій товарній біржі (СВОТ) березневий соєвий ф’ючерс зріс на 23,4 дол./т. Зокрема ріст котирувань викликав останній звіт Мінсільгоспу США, де був знижений прогноз світового виробництва сої та її кінцевих залишків.

У той же час спеціалісти ТД «Соєвий вік» прогнозують, що на наступному тижні ціни суттєво не зміняться і знаходитимуться переважно в межах досягнутого показника. Не зважаючи на це, у Торговому домі «Соєвий вік» цінова політика залишається незмінною – компанія утримує ціни на доступному для фермерів рівні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *