Трьохметрові «Супер-бур’яни» атакують!

«Зернові технології 2017» очима Торгового дому «Соєвий вік»: акценти на сої, новітніх технологіях і органічному виробництві
«Зернові технології 2017» очима Торгового дому «Соєвий вік»
17.02.2017
Директор ТД «Соєвий вік» Олександр Ушаков: «На конференції «День Агронома – 2017» ми поділилися з агровиробниками власним двадцятирічним досвідом роботи в галузі»
«День Агронома – 2017»: відео з місця події
20.02.2017

Людина завжди намагалася диктувати природі свої умови за що доволі часто була суворо покарана. Проте навіть катаклізми, спричинені людською діяльністю, які часом знищували все на своєму шляху, так і не навчили нас шанувати і оберігати довкілля. Сьогодні ми продовжуємо наступати на ті ж самі граблі. Красномовним прикладом цьому є чума гігантських супер-бур’янів, яка швидкими темпами заполоняє поля американських сільгоспвиробників.

Звідки взялися супер-бур’яни?

Це питання можна переадресувати компанії «Монсанто», яка активно просуває на ринку ГМ-продукцію. Зокрема доктор Інституту науки в Лондоні, біолог Мей-Ван Хо зазначає, що «Монсанто» вбудовує в своє насіння стійкість до гербіцидів. Стійкі до ураження комахами рослини вирощуються завдяки одному або декільком генам, отриманим із ґрунтової бактерії Bt (Bacillus thuringiensis). Саме використання цих хімсполук породило супер-бур’яни, які вже нанесли американським аграріям велетенські збитки.

– США без перебільшення можна назвати батьківщиною ГМО, – зазначають спеціалісти з впровадження біопрепаратів у технологію вирощування врожаю Торгового дому Соєвий вік. – Вирощувати ГМ-продукцію, зокрема соєві боби і кукурудзу, в Штатах розпочали близько двадцяти років тому, і зараз ці культури займають майже 90% площі.

Наразі навіть важко точно спрогнозувати, яким чином це вплине на екологію країни в майбутньому. Проте нічого хорошого з цього американцям очікувати не варто, адже супер-бур’яни – це лише початок, такий собі тривожний сигнал природи про те, що варто зупинитися, – переконані аналітики ТД «Соєвий вік».

У той же час у компанії «Монсанто» виправдовуються: супер-бур’яни не створюють. Пояснюють, що стійкість бур’янів до дії гербіцидів є природним процесом.

«У бур’янів розвивалася стійкість до кожного основного гербіциду – це просто факт, пов’язаний з еволюцією. Наприклад, ніколи не створювалися генетично модифіковані культури, стійкі до атразину (один із гербіцидів) – однак 64 види бур’янів зараз стійкі до його впливу. «Монсанто» підтримує комплексний підхід до боротьби з бур’янами», – зазначається у повідомленні компанії.

Натомість біолог лондонського інституту Мей-Ван Хо продовжує бити на сполох, наголошуючи, що кількарічне використання запатентованих гліфосатних гербіцидів, у тому числі й відомий «Roundup», запатентований «Монстанто», спричинили появу супер-бур’янів.

Чи справді такі страшні супер-бур’яни?

Palmer pigweed – один із різновидів супер-бур’янів, досягає 2,5 і більше метрів завдовжки, витримує неймовірну спеку і тривалі посухи, продукує майже півмільйона насінин, а його коренева система забирає поживні речовини у сільськогосподарських культур. Якщо вчасно не позбутися цього коріння, вже за рік воно заполоняє все поле. До того ж нові супер-бур’яни напрочуд жорсткі. В США відомі випадки, коли фермери пошкоджували навіть власну техніку, яка не могла подолати трав’яні бар’єри на своєму шляху. Зрозуміло, що збитки американські аграрії понесли просто величезні.

– Не слід забувати про те, що в США багато інформації стосовно побічних ефектів ГМ-продукції просто замовчується, – коментують аналітики ТД «Соєвий вік». – Адже це велетенський бізнес, який щодня приносить нечувані прибутки. Однак вже зараз стає зрозумілим, що бездумне використання різноманітних хімсполук є хибним шляхом і з часом приведе до справжньої екологічної катастрофи. Саме через це ми принципово стоїмо на позиціях екологічно чистої продукції, реалізуючи насіння сої, що не містить ГМО.

Що далі?

Американські сільгоспвиробники усвідомили всі небезпеки вирощування ГМ-культур. Поступово вони повертаються до обробки органічної продукції, попит на яку щодня зростає доволі великими темпами. Здається, схаменулись. Та чи не пізно?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *