Україна ризикує втратити родючі землі у найближчі декілька років

Місце сої у сівозміні
Місце сої у сівозміні
28.07.2017
«ПриватБанк» розпочав кредитування аграріїв
«ПриватБанк» розпочав кредитування аграріїв
01.08.2017

В Україні може не залишитися родючих земель. Держава більше не здійснює моніторинг родючості земельних ділянок, що вже спричинило критичне зниження рівня гумусу у ґрунті. Однією з головних причин проблеми, яка найближчим часом може набути катастрофічних масштабів, експерти вбачають у недобросовісному використанні посівних площ.

Нещодавня заява голови комітету Верховної Ради  з питань соціальної політики агрокомплексу Артема Вітка про те, що державний апарат більше не здійснює моніторинг родючості землі, облетіла всі вузькоспеціалізовані та всеукраїнські ЗМІ. Активісти, експерти й аналітики б’ють на сполох: земля висушується і втрачає гумус. Недобросовісні орендарі зацікавлені виключно у власному збагаченні, а те, яку землю вони залишать своїм нащадкам, їх абсолютно не цікавить. Приблизно через десять років такого нераціонального використання земельних ділянок призведе до псування якісних характеристик ґрунту і до фактичної втрати родючих українських земель.

– Відтепер ніхто не контролює рівень родючості землі, нема кому стежити за добро- чи недоброякісним використанням посівних площ. Орендар, фактично, не несе жодної відповідальності за те, в якому стані залишиться ділянка, на якій він працював, – зазначає власник Торгового дому «Соєвий вік» Олександр Ушаков і додає, що за такої ситуації про сівозміну, використання пакету інноваційних рішень для підвищення родючості ґрунту, додаткових грошових вливань збоку орендарів, не може бути й мови.  

Саме тому на державному рівні варто якнайшвидше урегулювати питання щодо відновлення систематичного моніторингу посівних площ, а також порядок і рівень відповідальності за порушення експлуатації сільськогосподарських земель. Адже часу на те, щоб врятувати родючість української землі, залишилося не так вже й багато.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *