Українська пшениця та кукурудза – у трійці світових лідерів!

Диво-споруда, в якій знаходяться запаси всього насіння планети
Диво-споруда, в якій знаходяться запаси всього насіння планети
02.02.2017
Книги в подарунок: ТД «Соєвий вік» відзначить своїх клієнтів цінними призами
Книги в подарунок: ТД «Соєвий вік» відзначить своїх клієнтів цінними призами
03.02.2017

За інформацією аграрного міністерства США (USDA), у 2015/16 маркетинговому році Україна стала другою в світі за врожайністю пшениці, зібравши 3,8 тонн за гектар. Крім того, американське агроміністерство спрогнозувало, що в 2016/17 МР українське постачання кукурудзи досягне 18 мільйонів тонн, що стане третім показником у світі.

Зокрема у січневому звіті USDA йдеться, що в поточному маркетинговому сезоні світовий рівень виробництва насіння кукурудзи зупиниться на позначці у 1037,9 млн тонн, що на 2 мільйони тонн менше за показники попереднього сезону.

Документ американського сільгоспміністерства залишає прогнози врожаю кукурудзи для України на рівні 27 млн тонн, що випереджає минулорічний валовий показник на 3,7 млн тонн.

Спеціалісти Торгового Дому «Соєвий вік» вважають такі цифри цілком реальними, адже український кукурудзяний сектор має значний потенціал. А можливості самого ТД «Соєвий вік» дозволяють забезпечувати якісним, високоврожайним насінням кукурудзи угорської селекції «Woodstock» значну кількість господарств в Україні. Тим паче попит на цю продукцію за останній рік суттєво зріс, через що в компанії збільшили об’єми імпорту.

Очікування загальносвітового експорту кукурудзи збільшились в порівнянні з грудневими прогнозами на 0,4 млн тонн та склали 142,1 млн тонн.

Січневий прогноз  USDA очікує підвищення російського кукурудзяного експорту до позначки 5,3 млн тонн, що перевершить показники минулого року. Українське зовнішнє постачання кукурудзи в 2016/17 маркетинговому році досягне  рівня 18 млн тонн, посівши третє місце в світі.

Експерти із США відзначають нове, досить сприятливе положення України та Росії в світовому постачанні кукурудзи. За їхніми розрахунками, сприятливими умовами для позитивних зрушень в експорті обох країн стало рекордне зростання світового попиту на кукурудзу, вигідні курси валют та збільшення відвантажень з цих країн.

– Починаючи з 2014 року ми були свідками стабільного знецінення гривні. Те ж саме стосується і рубля, – погоджуються з американськими колегами аналітики ТД «Соєвий вік». – За цей період валюти втратили майже 40% своєї вартості, зробивши тим самим експорт більш вигідним.

Крім того, за іншою оприлюдненою USDA статистикою, за підсумками 2015/16 МР Україна посіла друге місце за врожайністю пшениці у світі, зібравши 3,8 тонн/га.

Середня світова врожайність пшениці досягла 3,3 тонн/га, а в 2016/17МР, за очікуваннями USDA, вона зросте до 3,4 тонн/га. Україна ж підвищить врожайність до 4,2 тонн/га.

Про зростання показників зернової галузі АПК звітує і Мінагропрод України. Зокрема, загальна кількість українських зернових, відправлених на експорт в 2015/16 МГ, склала 39 млн тонн, перевищивши значення попереднього сезону на 13% та встановивши черговий рекорд.

За прогнозами вітчизняних спеціалістів, у 2016/17 МР постачання Україною зернових на зовнішні ринки може сягнути 41,6 млн тонн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *