Українська і світова соя: підсумки року

Загроза експорту зернових: хто буде контролювати якість зерна
Загроза експорту зернових: хто буде контролювати якість зерна
19.07.2016
ГМО в Україні: бути чи не бути?
ГМО в Україні: бути чи не бути?
20.07.2016

Очікування середньо цінового показника сої 2016/17 маркетингового року зростуть на 12% в порівнянні з 2015/16 МР і складуть $393 за тонну. Підвищення ціни на сою обумовлене зростанням рівня споживання, що викличе зменшення світових перехідних запасів сільгосппродукту. Такі прогнози надає «Український клуб аграрного бізнесу» в повідомленні своєї прес-служби.

2015/16 МР для ринку сої був досить стабільним, що стало приємною несподіванкою в порівнянні з минулими періодами, основною характеристикою яких була значна волатильність ринку. З початку періоду впродовж тривалого часу ціни на сою були відносно стабільними з незначним коливаннням. Така тенденція панувала на ринку до березня 2016 року, але негода в країнах Південної Америки, яка викликала серйозні побоювання зменшення загального світового врожаю, змусила піднятися ціни на сою. Тенденція росту закріпилися на соєвому ринку впродовж наступних 4-х місяців.

Більшість світових експертів поділяють думку, що біржі демонструють необґрунтоване зростання ціни продукту, в зв’язку з чим очікувалося падіння їх значень до рівня, який більш реально відображав становище ринків. І дійсно, в середині червня відбулося коригування вартості в бік зменшення. Українська ціна на сою в повній мірі відображала світові тренди і в кінці маркетингового періоду досягла позначки в 11300 грн. за тонну на умовах CPT-порт.

Попередні підрахунки аналітиків «УАКБ» називають середню ціну тонни сої на українському ринку в сезоні 2016/17 на рівні 393 доларів, що демонструє зростання ціни на 12% в порівнянні з минулим маркетинговим періодом.

Тенденція світових прогнозів на наступний сезон характеризується очікуваннями зростання вирощування сої з одночасним зростанням ціни на сою. Така ситуація обумовлена зібльшеннм світового споживання продукту. Світовий врожай, що прогнозується в 2016/17 МР складе 324 млн. тонн і випередить минулорічний на 3%.

Приріст врожаю буде досягнуто завдяки одночасному збільшенню площ посівів олійних до 122 млн. га, що перевищить минулорічний показник на 2%, і очікуваному підвищенню врожайності до 26,5 ц/га (на 1% більше минулого року). Наведені дані свідчать про черговий рекорд врожаю сої, але разом з цим передбачається підвищення світового споживання і торгівлі, що скоротить загальні перехідні залишки на 8% і залишить їх на рівні 66 млн. тонн. Така тенденція дає підґрунтя світовим біржам тримати ціни на сою на високому рівні з ймовірністю збільшення.

Україна також буде в тренді підвищення цін на соєвому ринку. Врожайність культури сягне в середньому 20 ц/га, що менше світової, але більше тогорічної української на 10%. Вітчизняний урожай знову встановить рекорд досягши значення в 4,2 млн. тонн соєвих бобів.

Щоб Україна могла з року в рік підвищувати врожаї сої, багато людей і підприємств невтомно і без зупинки працюють. Такі люди працюють і в компанії Торговий Дім «Соєвий вік», яка займається вирощуванням насіння сої та його реалізацією. Значна частина української сої вирощена з насіння компанії і вітчизняний виробник високо оцінює продукцію «Соєвий вік», цілком покладаючись на її якість і характеристики, що допомагає компанії займати своє місце серед лідерів ринку і постійно розвиватися, розширюючи свій асортимент продукції.

Прогнози розподілу врожаю між внутрішнім і зовнішнім ринками говорять, що постачання української сої на експорт повільно зростатиме, склавши в підсумку 2,4 млн. тонн. Внутрішній переробник встановить рекорд, освоївши об’єм олійної в 1,2 млн. тонн, чим підвищить очікування сезону 2015/16 до 22%. Такий стан в галузі цілком закономірний, адже за останні роки в країні тривало інтенсивне нарощування олійних переробних потужностей, навіть не зважаючи на їх не повну  завантаженість минулих років.

За даними УНІАН, експерти прогнозують, що загальний експортний об’єм соєвої олії в періоді 2015/16 досягне 160 тис. тонн і перевищить зовнішні поставки минулого сезону на 18%. Наразі загальна ситуація в Україні характеризується зниженням ціни на соєву олію і зростанням ціни соєвого шроту, що відображає нинішнє світове становище.

Останній звіт FAO оприлюднює дані, які показують підвищення світових цін на продовольчі товари впродовж останніх чотирьох місяців. До цього на ринку спостерігалось довготривале падіння цін. Травень став початком цінового росту на весь перелік продовольчих товарів, окрім цін на рослинні олії, які почали демонструвати зниження.

Торговий Дім «Соєвий вік» своєчасно реагує на зміни ринку і завжди пропонує своєму клієнту купити насіння сої на вигідних для нього умовах. Задача компанії максимально спростити для свого покупця процес вибору насіння в залежності від його умов, а також подальша допомога на всіх стадіях вирощування сої, на що направлена комплексна програма підтримки, розроблена в компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *