Зростання світового споживання зернових в 2016-2017

Фермери з Ірландії зацікавлені в українських добривах
Фермери з Ірландії зацікавлені в українських добривах
11.07.2016
АПК України: доженемо і переженемо Європу?
АПК України: доженемо і переженемо Європу?
18.07.2016

За останніми прогнозами Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН ФАО світове виробництво зернових в 2016 році складе 2,544 млрд. тонн і зросте в порівнянні з прогнозами 2015 року на 15,3 млн. тонн (0,6%), що практично співпадає з прогнозом минулого місяця. Пшениця, рис і ячмінь поліпшили очікування, а прогноз виробництва кукурудзи значно зменшений. Виробництво фуражного зерна також знижує прогноз на 8,2 млн. тонн до 1,316 4 млрд. тонн.

Таке зниження викликане прогнозами зменшення врожаю в Бразилії, де посуха не дала другому врожаю досягти своїх максимально очікуваних значень. Прогнози стосовно кукурудзи для  Китаю також знижені, причиною чому стали державні субсидії, які були зменшені і сприяли зменшенню посівних площ.

Прогнози стосовно пшениці на 2016 рік досить оптимістичні і називають цифру врожаїв на рівні 732 млн. тонн. Це випереджає прогноз минулого місяця на 8 млн. тонн і наближується до рекорду 2015 року. Базою для зростання показників стало підвищення очікувань виробництва в Сполучених Штатах Америки, Європі і Росії (де є велика вірогідність нового рекорду). У всіх країнах основним фактором високих врожаїв стали сприятливі погодні умови. Поліпшення прогнозів також торкнулися Китаю та Індії. Туреччина не потрапила в цей список тільки через брак опадів та напружену ситуацію в країні.

Український ринок пшениці, який широко представлений і активно позиціонує себе на світових торгівельних майданчиках, також ставить на меті підвищення виробництва. І продукція,представлена компанією Торговий Дім «Соєвий вік», може стати запорукою для виходу  українського виробника на світові ринки. Сорти озимої пшениці європейського ґатунку, які пропонує компанія, допоможуть гарантовано підвищити врожайність і отримати стабільний дохід від вирощування зернової.

За прогнозом об’єми споживання зернових на 2016-2017 сільгоспрік збільшені на 10 млн. тонн і склали 2,555 6 млрд. тонн, перевищивши прогноз 2015-2016 на1,3%. Нові цифри прогнозу ґрунтуються на очікуванні росту споживання пшениці, особливо для виробництва кормів, рівень зростання яких може додати 4 млн. тонн. Зростання попиту будуть активізувати США, Індонезія та ЄС . Ці ж тенденції поширяться на пшеницю для продовольчих цілей, а також на ту, яка використовується як технічна. Це дає підґрунтя для очікування загального споживчого росту пшениці до позначки 726 млн. тонн і випереджає прогнози минулого місяця на 8 млн. тонн, а показники 2015/16  маркетингового року – на 0,8%.

Такі прогнози заохочують українського виробника до вирощування зернових і Торговий Дім «Соєвий вік», пропонуючи насіння пшениці в Україні, допомагає фермерам планувати їх виробництво відповідно до світових трендів, використовуючи загальні тенденції для зростання статку.

Споживання фуражних зернових прогнозується на рівні 1,326 млрд. тонн. Цей показник перевищує ранні очікування на 1 млн. тонн і на 1,4% прогнози 2015/16 МР. Зростання порівняно з минулим місяцем пояснюється вірогідністю невеликого збільшення споживання зернових продовольчого характеру та в якості технічних культур.

Кормове використання зернових знизить свої прогнози в порівнянні з минулим місяцем майже на 900 тис. тонн і зупиниться на позначці 759 млн. тонн, головними факторами чого стануть Російська Федерація, Бразилія і Китай. Але в порівнянні з минулим роком очікується зростання на 2,3%.

Прогнози стосовно світових запасів зернових на закінчення сільськогосподарського сезону 2017 року були знижені в порівнянні з червневими майже на 7 млн. тонн (1,5% менше об’єму запасів на початку сезону). Відповідно нинішньому прогнозу, світовий показник відношення об’єму запасів зернових до рівня їх споживання в 2016-2017 році складе 24,2%. Такий результат значно перевищує мінімально низький показник 2007-2008 сільгоспроку, коли його значення зупинилось на позначці 20,5%.

Корегування прогнозу в цьому місяці було викликане в більшості  зміною тенденцій фуражних зернових, запаси яких за очікуваннями підуть до низу на 3,5% і складуть 253,5 млн. тонн, що менше червневого прогнозу на 9,3 млн. тонн. Зміну цього показника викликав перегляд на кінець сезону складських запасів кукурудзи в Сполучених Штатах Америки, Китаї, Україні і Бразилії. Переглянуто світовий прогноз запасів пшениці в 2017 році порівняно з минулим місяцем. Існує вірогідність його збільшення на 1,4 млн. тонн, до позначки 217 млн. тонн. Нові дані вищі майже на 5 млн. тонн (2,3%) за тогорічні і є рекордними за останні 15 років.

Головною причиною такого зростання прогнозу є перегляд в бік підвищення запасів в Індії і Австралії. Та значна частина підвищення світових запасів пшениці в порівнянні з минулим роком скоріше за все буде викликана їх зростанням в Російській Федерації, Сполучених Штатах Америки та Китаї (з 60 до 70 млн. тонн). Загальний показник підвищення буде більше зменшення запасів в деяких країнах Азії та Північної Америки.

Світовий об’єм торгівлі зерновими, за даними нинішнього прогнозу, на 2016 – 2017 сільгоспрік  сягне 374 млн. тонн і перевищить червневий показник на 4,8 млн. тонн, але не дожене прогноз 2015-2016 року на 7 млн. тонн. І якщо прогнози отримають своє підтвердження, то запаси впадуть до вказаного рівня вперше з 2012 -2013 сільгоспроку.

Змінення тенденції прогнозів в бік збільшення показує покращені перспективи торгівлі пшеницею (на 3,6 млн. тонн більше червневих), на що вплинуло зростання попиту в Туреччині, Індонезії та Індії. Але зниження об’ємів світової торгівлі в порівнянні з минулим роком можливе за рахунок фуражних зернових і деякого зменшення виробництва рису. При цьому прогнозується підвищення об’ємів торгівлі пшеницею.

У 2016 – 2017 сільгоспроці світовий об’єм торгівлі фуражними зерновими прогнозується на рівні 171,5 млн. тонн. Такий показник на 4,5% менше, ніж рекордний у 2015 – 2016 році і обумовлений в більшості зменшенням китайського імпорту сорго і ячменю. А ось торгівля пшеницею показує більш оптимістичні тенденції, які прогнозують рекордне підвищення об’єму до 158,5 млн. тонн, що перевищує показники 2015 -2016 року на 0,8%. Такій ситуації посприяли Марокко і країни Азії, підвищивши свій рівень імпортного попиту.

Торговий Дім «Соєвий вік» разом зі своїми клієнтами розділяє оптимізм з приводу позитивних прогнозів на світовому ринку зернових і пропонує придбати насіння озимої пшениці європейського виробництва, рівень якості яких відповідає сучасним європейським стандартам. Продукція Торгового Дому «Соєвий вік» допомагає українському виробнику досягти високих врожаїв та утримувати конкурентний рівень якості, що дозволяє фермерам впевнено займати позиції як на вітчизняному ринку, так і пропонувати свій продукт на експорт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *