Захист озимої пшениці: основні стадії обробки

Соя: підготовка до сівби
Соя: підготовка до сівби
04.04.2017
Запрошуємо на «SMART AGRO FORUM»
До зустрічі на «SMART AGRO FORUM»!
05.04.2017

Ефективними та недорогими способами захисту, а також практичними порадами щодо посівів озимої пшениці поділився провідний експерт і керівник з розвитку західного регіону Торгового дому «Соєвий вік» Максим Антошин.

– Саме восени необхідно вперше обробляти посіви пшениці. Фунгіциди у парі з гербіцидами реалізують не тільки пряму дію на знешкодження бур’янів та підтримку поля в чистому вигляді, а й розвантажують оприскувачі у весняний період, – розповідає Максим Антошин. – Це досвід кращих вітчизняних сільгоспвиробників, які протягом багатьох років вирощують пшеницю і знають усі тонкощі сівби та вирощування цієї культури. Власне, потреба в осінній обробці гербіцидами пшениці виникає за причини низької спроможності озимої конкурувати з бур’янами на початкових етапах зростання. Майже всі бур’яни на оброблених ділянках – зимуючі, які найпростіше викорінити саме восени. Адже вже навесні, коли зазвичай використовуються гербіциди, більшість бур’янів уже досягає середини свого розвитку, споживши при цьому всі корисні речовини, які потребувала пшениця на стадії зростання.

Крім того, Максим Антошин зазначає, що восени також необхідно проводити обробку фунгіцидами, адже їх застосування саме в цей час значно знижує інфекційний фон весною. Тому в цей період можна зменшити ризик виникнення деяких заражень.

Головне, що варто пам’ятати при проведенні обробки восени, – не застосовувати препарати занадто рано. Потрібно вичекати доки середньодобова температура сягне 8-9 °C. Орієнтовно цей період припадає на середину жовтня.   

Якщо ж обробка фунгіцидами та гербіцидами проведена восени, то другу обробку потрібно планувати в період виходу рослини в трубку. При цьому можна використовувати препарати на різних основах, в залежності від температурних умов та інших факторів, що впливають на зростання рослини. Важливо також включити в обробку інсектициди, які дають змогу вести боротьбу зі шкідниками.

Третя обробка – фунгіцидна. Вибір засобу тут буде залежати від того, який тип препаратів застосовувався під час другої обробки.

Що ж до захисту посівів від шкідників, – зазначає насамкінець Максим Антошин, – надзвичайно важливою є четверта обробка. Вибір препарату в цьому випадку потрібно зосередити на сумішах з високою стартовою активністю з пролонгованим часом дії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *