Посівна сої
Посівна
21.04.2016
Захист сої від шкідників та хвороб
Захист сої від шкідників та хвороб
21.04.2016

При догляді за посівами поряд з хімічним захистом технологія передбачає систему агротехнічних засобів боротьби з бур’янами. Боронувати пружинною бороною посіви сої можна через 3-4 дні після сівби, коли її насіння лише «наклюнеться», а бур’яни знаходяться в фазі «білої ниточки».

Механічні методи боротьби з бур’янами. Класична, мінімальна та органічна технології.

Соя легко переносить боронування, тільки фаза вигнутого коліна, яка наступає за 2-3 дні до появи сходів, являється критичною для боронування.

На посівах сої, в залежності від засмічення, проводять також 1-2 післясходових боронування, причому в той час, коли рослина добре укорінилась та досягла висоти 10-12 см. Перше боронування проводять, коли соя досягла фази першого трійчастого листка, друге – до третього трійчастого листка. Виконувати цей агроприйом краще в другій половині дня (тоді рослини менше в стані плазмолізу травмуються) вздовж або по діагоналі до напрямку рядків. Досходове боронування знижує засміченість на 40-50 %, післясходове – на 50-60 %, а досходове та післясходове – на 65-75 %.

При боронуванні до сходів швидкість руху агрегату не повинна перевищувати 6 км/год., по сходах – 5 км/год.

Пізніше може бути необхідним проведення однієї-двох міжрядних культивацій.
При широкорядному посіві сої строки проведення міжрядних обробок та їх кількість залежать від появи бур’янів. За вегетацію зазвичай проводять 2-4 міжрядні обробки, остання – не пізніше фази бутонізації.

Хімічні методи боротьби з бур’янами.

Перші тижні своєї вегетації соя росте відносно повільно і бур’яни успішно конкурують з нею за споживання вологи, поживних речовин, використання світла. Розвиток рослин сої характерний тим, що спочатку, після появи першого трійчастого листка, проходить активне формування кореневої системи. Поки вона не сформується до необхідного рівня, наземна маса рослини розвивається повільно. В цей період соя особливо вразлива до небезпеки зі сторони бур’янів. Спочатку на її посівах розвиваються їх злакові види, а потім дводольні. Проти дводольних бур’янів посіви обробляються гербіцидами, коли соя має 1-3 трійчастих листка, а проти злакових – незалежно від фази розвитку культури, але зазвичай до фази 5-7 листків, тобто до початку цвітіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *