В Україні притягатимуть до кримінальної відповідальності за ГМО?

Зустрінемося на АгроКомплекс-2017!
25.10.2017
10 цікавих фактів про сою
10 цікавих фактів про сою
02.11.2017

Народні депутати можуть ввести кримінальну відповідальність за порушення правил поводження з ГМО. Політики пропонують Верховній Раді ввести державний контроль за генномодифікованою продукцією в АПК і харчовій галузі.

За інформацією УНІАН, 17 нардепів від фракцій «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», «Відродження» та «Об’єднання« Самопоміч» вже підготували необхідний законопроект, який зареєстрували у Верховній Раді під №7186 «Проект Закону про державний контроль за генетично модифікованою продукцією у сільському господарстві та харчовій промисловості».

«Документ визначає повноваження органів державної влади у сфері поводження з ГМО, встановлює пряму заборону на розміщення на ринку незареєстрованих ГМО і пропонує процедуру реєстрації ГМ-продукції. Документ встановлює вимоги до маркування ГМО і вводить правила його контролю, що не дозволить вводити споживача в оману», – пояснюється у пояснювальній записці до законопроекту.

Офіційно ГМО насіння сої в Україні не існує. Але на практиці все зовсім інакше. Ринок переповнений ГМ насінням сумнівного походження і якості. До сих пір зустрічаються фермери, які звертаються до нас в надії отримати ГМ насіння сої. Але як можна отримати те, що офіційно перебуває поза законом? І, тим більше, як можна розраховувати на високі врожаї з такої продукції? Саме тому нам і потрібен закон, який реально регулюватиме всі ці питання і дійсно дозволить притягати до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення правил роботи з ГМО. Наразі в Україні фактично відсутній контроль виробництва і поширення ГМО, – коментує експерт насіннєвого ринку України, власник Торгового дому «Соєвий вік», засновник групи компаній «UA Group» Олександр Ушаков.

Зазначимо, питання створення належного правового регулювання і контролю за виробництвом та розповсюдженням ГМ-продукції є однією із основних вимог Європейського Союзу, які Україна зобов’язувалася виконати в рамках Угоди про асоціацію.

Нагадаємо, в 2016 році компанії, сертифіковані в «Органік Стандарт», експортували в ЄС 157 600 тонн органічної продукції в Німеччину, Швейцарію, Нідерланди, Італію та ряд інших країн ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *